MAŁANKA - UKRAIŃSKI NOWY ROK
grają: Chutir, Aktustik, Pies Szczeka
Warszawa, 25.01.2003 r. (sobota), godz. 20.00, Centralny Dom Qultury, ul. Burakowska 12

fragment plakatu ubiegłorocznej edycji "Małanka" wg kalendarza juliańskiego to odpowiednik polskiego Sylwestra. Wydawnictwo Fonograficzne KOKA Records, które zajmuje się promocją muzyki ukraińskiej - od czterech lat organizuje w Warszawie doroczne zabawy "małankowe".

Założeniem imprez jest odejście od klasycznych form spędzania wolnego czasu w klubach, a zarazem zintegrowanie środowisk otwartych na kulturową różnorodność. Przyjęły więc formę biesiad, gdzie każdy z uczestników może skosztować potraw kuchni ukraińskiej czy domowej nalewki, symbolicznie uczcić szampanem nadejście Nowego Roku, pośpiewać lub potańczyć przy ukraińskiej muzyce generowanej przez specjalnie zaproszone zespoły z Polski i Ukrainy.

Impreza pierwotnie adresowana do polskich Ukraińców zrazu zyskała pozytywny rezonans wśród Polaków, zwabionych egzotyką gości z Europy zachodniej, a ostatnio także coraz liczniejszej rzeszy zarabiających bądź studiujących w Polsce obywateli Ukrainy. Ich obecność na "Małance" pozwala na stworzenie unikalnego, wielokulturowego tygla i wyjątkowej atmosfery opartej na wzajemnej tolerancji i pozytywnej wymianie energii. A to procentuje rosnącym z roku na rok zainteresowaniem imprezą - od setki uczestników w roku 2000, do blisko 400 w roku ubiegłym.

Jednym z istotniejszych założeń "Małanki" jest promocja wartościowej muzyki - zarówno ukraińskiej, jak i polskiej. Stąd dbałość o jak najbardziej wartościową, a zarazem różnorodną ofertę muzyczną. Dwukrotnie gościła na "Małankach" kapela naturszczyków z Huculszczyzny "Rodzina Tafijczuków" z folklorem ukraińskich górali, folklor Polesia, Naddnieprza i Bojkowszczyzny prezentował zespół "Nadobrydeń" z Kijowa, w programie inspirowanym folklorem polskich Ukraińców zaprezentowała się kapela "Chutir" z Gdańska, folklor Mazowsza prezentowała "Kapela ze Wsi Warszawa", a wielokulturowy folklor Karpat - kapela "Muzykanci" z Krakowa. Gościem "Małanki" był również polsko-ukraiński projekt "Etnos" łączący źródłowe inspiracje z muzyką acid-jazzową.

Honorowymi gości tegorocznej "Małanki", którym przypadnie zadbać o oprawę muzyczną będą zespoły:

PIES SZCZEKA - pasjonaci autentycznego folkloru z Warszawy związani z "Domem Tańca", którzy odtwarzają staropolski folklor, a specjalnie na "Małankę" przygotowują także program ukraiński;

CHUTIR - po raz drugi na "Małance" folkowy zespół z Gdańska tworzony przez młodych Ukraińców, który ciekawym programem autorsko-tradycyjnym z powodzeniem wpisuje się w polską scenę muzyki folk, będąc niejako ambasadorem kultury Ukraińców w Polsce;

AKTUSTIK - kijowski projekt tworzony przez ex-muzyków rockowego zespołu "Aktus" i aktualnych członków ska-folkowego bandu "Hajdamaki" ze specjalnie na "Małankę" przygotowanym akustycznym programem złożonym z ludowych standardów ukraińskich w formie ukraińskiej wiejskiej zabawy.

Oprócz muzyki na uczestników czekać będzie tradycyjnie "szwedzki stół" z potrawami ukraińskiej kuchni, kwas chlebowy, lampka nalewki, szampan, przyjemna atmosfera i inne atrakcje.

Bilety w cenie: 70 zł (normalny) i 45 zł (studencki) dostępne wyłącznie po uprzedniej rezerwacji.

Rezerwacja biletów do dn. 24.01.03:
tel. (22) 666 31 14; 0-501 603 338
e-mail: malanka.koka@wp.pl

Zarezerwowane bilety można odebrać w klubie bezpośrednio przed imprezą do godz. 22.00. Po 22-iej rezerwacja zostanie anulowana, a bilet sprzedany ewentualnym chętnym.
Wjazd do klubu - od godz. 19.30.

Organizatorzy przewidują ograniczoną ilość miejsc.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy

www.koka.serpent.pl/malanka